V torek, 3. 10. 2023, smo na naši šoli izvedli vajo evakuacije. Letos smo jo izvedli v delni tajnosti, tako je bila vaja presenečenje za učence. Po sproženem alarmu, zvoncu so se učenci, učitelji in ostali delavci šole mirno in organizirano odpravili iz šole do zbirnega mesta. Kmalu po tem so prišli gasilci, ki so po pregledu šole ugotovili, da smo vajo evakuacije uspešno izvedli.

Sledil je spoznaven in zabaven del evakuacije, ko so gasilci s prikazom svojih vozil in pripomočkov, ki jih potrebujejo za reševanje in gašenje, odgovorili na najpogostejše otroško vprašanje »Zakaj…« Učenci pa so se preizkusili tudi v gašenju z vodo, zvijanju cevi, uživali v preizkušanju gasilskih sedežev, čelad, tisti močni pa so si nadeli tudi težke gasilske nahrbtnike potrebne za reševanje. PGD Steklarna Rogaška se iskreno zahvaljujemo, za pomoč pri evakuaciji in čas, ki so si ga vzeli za nas.

V primeru nastanka požara se intervenira:

Center za obveščanje: 112

PGD Rogaška Slatina, Prvomajska ulica: 03 581 50 93