Učiteljici Valentina in Jasmina vse učence in zaposlene prav lepo vabiva na obisk v šolsko knjižnico, ki je letos malenkost drugačna. Poleg tega, da v njej najdete majhen učno bralni kotiček, so na obisk prišli tudi prav posebni gostje … Se sprašujete kateri? Pridite, le pridite in vzemite v roke knjige, ki vas čakajo na policah ter si preberite o vitezih, princesah, pogumnih živalih, o takšnih in drugačnih junakih. Verjameva, da ste si pot zapomnili in da veste, da čarovnijo najdete v prvem nadstropju šole, tik ob stopnicah.

V šolski knjižnici je na voljo tako leposlovje kot tudi strokovna literatura, zato lahko vsak najde nekaj zase. Knjižnično zbirko, glede na zmožnosti in ponudbo, dopolnjujemo vsako leto. Pri izbiri gradiva upoštevamo predvsem interese in predloge bralcev, ob tem pa seveda sledimo tudi aktualnim knjižnim novostim.

Učenci in zaposleni lahko izbirajo med več kot 4000 enotami gradiva, poleg tega pa je učencem na voljo brezplačna izposoja učbenikov iz učbeniškega sklada.

Izposoja gradiva poteka od ponedeljka do petka, v času odprtja knjižnice. Urnik odprtja je izobešen na vidnem mestu pred knjižnico.

Tako kot povsod je tudi pri obisku knjižnice potrebno upoštevati določena pravila. S tem poskrbimo, da je obisk knjižnice prijeten, pa tudi za to, da delo poteka mirno in nemoteno.

Knjižnica je namenjena:

• branju knjig in revij,
  • pisanju domače naloge,
  • učenju,
  • tihemu pogovoru in druženju s prijatelji, brez da motimo ostale.

Nikakor pa v knjižnici:

• ne jemo in ne pijemo,
  • ne uporabljamo mobilnega telefona za klepet z osebo na drugi strani,
  • ne vpijemo,
  • se ne pretepamo,
  • ne preklinjamo,
  • se ne lovimo in skrivamo,
  • se ne norčujemo iz ostalih prisotnih.

Knjige so že nestrpne, zato vljudno vabljeni v svet besed in domišljije!

Knjižničarki: Valentina in Jasmina