Dragi učenci in učenke!

V letošnjem šolskem letu vljudno vabljeni k branju in sodelovanju v bralni znački.

Sodelujete lahko od 1. oktobra 2023 pa vse do 31. maja 2024.

Za uspešno opravljeno bralno značko preberite 4 knjige, vsebino pa predstavite knjižničarkama v času odprtja knjižnice. Svoje vtise lahko tudi zapišete ali likovno poustvarite vsebino.

V kolikor uspešno opravite bralno značko, konec šolskega leta prejmete priznanje za sodelovanje. Če pa je bil kdo še posebej motiviran in je v bralni znački sodeloval vsa leta šolanja, potem ob koncu 9. razreda dobi priznanje »Zlata bralka, zlati bralec« ter knjižno nagrado, ki jo prispeva Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS.

Knjižničarki sva oblikovali priporočilne sezname knjig po posameznih razredih, ki so vam lahko v pomoč, niso pa obvezne za branje. Knjige lahko izberete tudi sami, glede na vaše želje, starost in žanr, ki ga najraje berete.

Zdaj pa le urno pot pod noge in hitro na obisk v knjižnico!

Knjižničarki Valentina in Jasmina