Erasmus + je projekt, v katerega se je vključila naša šola v šolskem letu 2022/23.Osnovni cilji projekta so vezani na spodbujanje socialne vključenosti in  razvijanje socialnega, emocionalnega, psihološkega in govorno jezikovnega razvoja učencev s vključevanjem terapije s pomočjo živali. Pri projektu se bomo povezovali z osnovno šolo Josipa Matoša Vukovar in OŠ Dušana Dugaliča Srbija.

Na naši šoli se v pouk aktivno že vključuje kuža Lars, učiteljice Tatjane Strgar Kodrič, ki se izobražuje v kinološkem društvu z namenom opravljanja izpita za možnost kasnejše vključitve v izobraževanje za terapevtskega psa. Občasno se nam bodo, v okviru izvedbe dejavnosti pridružile tudi druge živali.

Projektni tim na šoli sestavljajo: Apolonija Kunštek, Tatjana Strgar Kodrič, Anja Pristovnik, Melita Radmanović in Gabrijela Ploj Zavšek