V mesecu oktobru je učence posebnega programa vzgoje in izobraževanja prvič obiskal čisto poseben nahrbtnik, ki spodbuja bralno kulturo celotne družine, prijetno druženje ob knjigi ter skupno odkrivanje vsebine posamezne knjige ali slikanice.

Gre za bralni nahrbtnik, za katerega smo knjižničarke skrbno izbrale pet različnih knjig, vanj pa smo dodale tudi priporočila oziroma navodila za branje, zvezek za ustvarjanje in zapis vtisov ter prav posebnega plišastega spremljevalca za crkljanje ob prebiranju knjig.

Bralni nahrbtnik si otroci izmenjujejo tedensko. Vsak teden eden izmed otrok nahrbtnik s knjigami odnese domov ter skupaj s starši raziskuje in prebira vsebino priloženih knjig. Knjižničarke priporočamo, da se po končanem branju, starši skupaj z otroki pogovorijo o prebranem in otroke spodbujajo k opisovanju in pripovedovanju vsebine. V priložen zvezek otroci ilustrirajo vsebino poljubne knjige, starši pa lahko zraven zapišejo vtise ob obisku bralnega nahrbtnika.