VIZ III. OŠ Rogaška Slatina

TEDEN OTROKA 2023: ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI

Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se »aktiviramo« in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se najpogosteje začne z “zato”. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme.

V tednu otroka, ki je letos potekal v času od 2. – 6. oktober 2023, so bile na šoli organizirane različne dejavnosti: družabne in športne igre, aktivnosti z Larsom, evakuacija z gasilci, lutkovna predstava Knjiga o džungli, tržnica poklicev, kino. V tem tednu smo imeli tudi obisk otrok iz osnovne šole iz Vukovarja.

Sanja Žgajner