V torek, 23. aprila 2024, smo na naši šoli prvič organizirali Noč knjige. Dogodek smo posvetili svetovnemu dnevu knjige.

Ob 18. uri smo se zbrali v šoli. Začeli smo z branjem zgodb in seznanili učence, da bo tema večera SKAVTI IN TABORNIKI.

Do večerje smo bili tako že pošteno lačni in smo se razveselili peke krompirja in hrenovk.

Po večerji nas je obiskala mladinska pisateljica Lucija Čakš, ki je napisala že dva mladinska romana, zdaj pa piše že tretjega. Lucija nam je predstavila, kako knjiga nastane, prebrala delček svoje knjige in nam predstavila, kako je pri Skatvih. Odvodila je igro Kraja zmajevih jajc, ki se jo igrajo pri Skavtih. Vsi smo se pošteno ogreli in razmigali. Veseli smo bili njenega obiska.

Potem smo si kar v telovadnici postavili skavtski tabor s šotori.

Po večerni higieni, smo prižgali taborniški ogenj/svečo in ob branju pravljic počasi, počasi  zaspali.

Po nočnem počitku nas je zjutraj čakal zajtrk. Potem smo tokrat malo bolj utrujeni nadaljevali s poukom.