KLIKNI ZA OGLED!

V letošnjem letu je bila naša šola organizator regijskega tekmovanja mladih tehnikov. Sodelovalo je osem osnovnih šol celjsko koroške regije. Prišli so učenci iz Celja, Žalca, Velenja, Slovenj Gradca, Raven na Koroškem, Mute ter Slovenskih Konjic.

Pomerili so se v spretnostih:

Oddelki PPVI mlajši v šivanju denarnic;

Oddelki PPVI starejši v šivanju knjižne kazalke;

Učenci oddelkov NIS:

• Obdelavi materialov: papirja (knjižna kazalka), kovine (bakreni obešalnik), lesa (žabica), usnja (hranilnik);
  • Konstruiranju z zbirko Lego (avtomatsko kladivo);
  • Risanju v programu ciciCAD.

Učencem smo pripravili uvodni sprejem in nato se je začelo zares.

Vsakdo se je resnično potrudil po svojih najboljših močeh, saj je zastopal svojo šolo, predvsem pa sebe.

Po koncu tekmovanja so si udeleženci ogledali Anin dvor ter se sprehodili po Rogaški Slatini.

Naši učenci so bili zelo uspešni, saj se jih je kar pet uvrstilo na državno tekmovanje, ki se bo odvilo v maju v Ljubljani.

Izračun pa je pokazal, da smo kot šola dosegli kar drugi najboljši rezultat. Hura za naše tekmovalce!

Hvala pa vsem učencem, zaposlenim, donatorjem (podjetje Vitli Krpan, podjetje Lagerhof ter podjetje Tajfun), ki so pomagali, da smo lahko izvedli naravnost izvrstno prireditev.

Naši udeleženci:

Ana Kristina (leva): 2. mesto (obdelava materialov – usnje)

Gabrijela (desna): 1. mesto (PPVI starejši – šivanje)

Blaž: 3. mesto (obdelava materialov – les)

Ambrož: 2. mesto (konstruiranje z zbirko Lego)

Aleksander: 2. mesto (obdelava materialov: papir)

Nik: 5. mesto (PPVI mlajši – šivanje)

Anže: 2. mesto (obdelava materialov – kovina)

Jerneja Borovnik, učiteljica