Tudi v letošnjem letu smo se priključili mednarodni izmenjavi knjižnih kazalk (Bookmark Exchange Project) v organizaciji International Association of School Librarianship (IASL), ki spodbuja prijateljstvo in sodelovanje šol na mednarodni ravni ter otroke in učitelje vabi k ustvarjalnosti pri izdelavi in izmenjavi knjižnih kazalk.

V sklopu mednarodne izmenjave knjižnih kazalk so nam bile v letošnjem šolskem letu dodeljene naslednje šole:

• Osnovna škola Marina Držića Dubrovnik,
  • Escola Basica de Navais iz Portugalske,
  • Scoala Gimnaziala NR.1 Diosig iz Romunije.

Učenci so pridno izdelovali knjižne kazalke in tako je nastal zajeten kupček knjižnih kazalk, ki smo v različnih mesecih odposlali dodeljenim šolam. Pošiljkam smo priložili tudi brošuro s predstavitvijo naše šole v slovenskem jeziku, nekaterim pa tudi predstavitev naše države Slovenije, saj smo želeli lepote naše države ter utrip slovenskega jezika predstaviti tudi našim novim prijateljem.

Vse tri šole so naše kazalke že prejele in se zanje prav lepo zahvalile, prav tako pa so tudi njihove pošiljke že prispele k nam, kjer kazalke že nestrpno čakajo na uporabo.

Knjižničarki Valentina in Jasmina

Pošiljke, ki smo jih pripravili za dodeljene šole:

Pošiljke, ki so prispele k nam: