V letošnjem šolskem letu se je naša šola drugič priključila projektu Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk, ki je že sedmo leto zapored organizirana pod okriljem Sekcije za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

Naša partnerska šola je bila Osnovna šola 8 talcev Logatec skupaj z njihovo knjižničarko go. Tominec.

Pridne roke naših učencev so vestno izdelovale kazalke v slogu pobarvanke, ustvarjalne risbe in praskanke, ki smo jih v začetku januarja odposlali na pot v Logatec. Zraven smo priložili zloženko z informacijami o naši šoli, da nas naši novi prijatelji bolje spoznajo ter ročno napisano pisemce. V njem smo vsem ustvarjalcem knjižnih kazalk iz OŠ 8 talcev Logatec zaželeli prijetno branje in pogosto uporabo prejetih kazalk.

Naši prijatelji so nas prav tako razveselili s pisanimi čudovitimi kazalkami, ki si jih lahko ogledate na spodnjih slikah. Dneve pa nam bosta lepšala tudi ježka, ki smo ju poimenovali Pepi in Zofka.