V petek se je zaključilo šolsko leto 2021/2022. Učenci so za svoj trud skozi celo šolsko leto prejeli spričevala, s proslavo pa smo se spomnili tudi prazničnega dne – dneva državnosti. 25. junija 1991 je Slovenija postala neodvisna država. Država pa smo tudi mi in z odnosom drug do drugega, do dela, kažemo svojo zavest in pripadnost državi.

Da so bili učenci v tem šolskem letu uspešni pa dokazujejo tudi številna priznanja. Učenci so pokazali svoja znanja na različnih področjih in dosegli odlične uspehe na tekmovanjih, zato so jim mentorji podelili priznanja ter pohvale.

Na koncu proslave pa so se učenci še posladkali s sladoledom in ob zvokih glasbe zaplesali na šolskem dvorišču.

Dragi učenci in učenke!

Prišel je težko pričakovani čas, ko smo šolsko leto 2021/2022 pripeljali do

konca.  Izpeljali smo mnoge dejavnosti, aktivnosti in učne cilje, razmišljali smo

na izvirne načine, iskali nove poti, se prepuščali čarom modrosti. Letošnje leto

je bilo malce drugačno šolsko leto, a smo se vsi dobro zavedali, da na

življenjskem popotovanju ni ravnih poti: vse se namreč vzpenjajo in spuščajo.

Brez vas, dragi učenci pravzaprav ne bi šlo. Kljub potovanju v tem čudnem

mehurčku, ki nas je spremljal tretjino leta, ste se izjemno izkazali. Bili ste

vztrajni, marljivi in skupaj nam je uspelo priti do cilja – konca šolskega leta.

Šolsko leto se zaključuje. Pred vami so že težko pričakovane počitnice.

Učite se plezati po hlodih, drevesih in planinah, naučite se skuhati jed, ki jo

imate najraje, pripravite večerni piknik s palačinkami, naučite se postaviti šotor

in prespati v njem, naučite se oprati perilo in ga obesiti. Naučite se kolesariti,

plavati ali pa enostavno tekati bosi po travi. Naučite se, da boste znali poskrbeti

sami zase. Svet potrebuje najboljšo verzijo vas. Zaslužite si najboljše počitnice na svetu. Pazite nase!

Veselimo se ponovnega srečanja z vsemi vami septembra.