V ponedeljek, 13. 6. 2022, se je na igrišču pred šolo odvijala že tradicionalna Predaja ključa. Letošnji devetošolci so pripravili pester program in s tem tudi naloge, ki so jih morala opraviti aktualni nasledniki ključa. V bitki za ključ je sodeloval kombiniran oddelek 7. in 8. razreda, skupno devet učencev in učenk. Vsak od njih je dobil posebno nalogo, povezano z eno izmed šolskih področij. Medtem ko so nekateri reševali matematične, angleške naloge, risali, so ostali iz kock sestavljali avto, zabijali žeblje, tekali in streljali na gol. Vsak od tekmovalcev se je izjemno potrudil in kar hitro so opravili vse zadane naloge. Po tem pa je sledilo novo presenečenje – sedmošolci in osmošolci so morali ključ na koncu tudi najti, saj so ga devetošolci skrbno skrili in jim v pomoč pustili le namig. Tudi to je tekmovalcem uspelo in postali so ponosni lastniki ključa šole v šolskem letu 2022/2023!